DYSKOGRAFIA

 

Pierwsze nagrania grupy zostały zarejestrowane w grudniu 1993 roku. Były montowane na zwykłym magnetofonie przez Sławka Wierzbińskiego, live w warsztacie Irka Pecolta. W przeciągu lat grupa dokonała wielu prób realizacji profesjonalnych nagrań, między innymi w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie oraz w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie.

Powyższe próby kończyły się z reguły niepowodzeniem bądź niezadowalającą muzyków jakością nagrań. Taki obrót spraw zmusił członków zespołu do ostatecznej próby, którą podjęto pod koniec 2000 roku. Nagrania zarejestrowano "z tyłu sklepu" I. Pecolta na profesjonalnym sprzęcie zakupionym przez zespół. Mastering nagrań, projekt okładki oraz nadruku na płyty CD zostały również przygotowane i zrealizowane zespołowo. Ostatecznie we wrześniu 2001 roku zespół HASH zaprezentował swoją pierwszą, od początku do końca własnoręcznie przygotowaną, płytę pod tytułem "Uderzenie".


Swoją prapremierę płyta miała już w czerwcu 2001. Prezentacja ta odbyła się we Francji, gdzie zespół miał przyjemność koncertować. Jak na pierwsze zetknięcie słuchaczy francuskich z polską muzyką, w wydaniu zespołu HASH, trzeba przyznać, iż zainteresowanie było nader zaskakujące i jak na premierę przystało płyta "Uderzenie" sprzedawała się bardzo dobrze.

Poniżej prezentujemy okładkę oraz spis utworów zarejestrowanych na płycie "Uderzenie". Natomiast informacje na temat możliwości zakupu krążka znajdują się w tabeli na końcu niniejszej strony.

 

                                      

           Uderzenie

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                    

 

 

 

 

 

 

==================================================================================================================================== 

 

 

 

Po dwuletniej przerwie zespół nagrał drugi już w swojej karierze album „Chcemy tylko grać”. Album ten przygotowany został tak jak poprzedni „własnoręcznie” przez zespół poza profesjonalnym studiem nagrań. Jego produkcja trwała od września 2002 roku do czerwca 2003. 

Na płycie znalazły się zarówno nowe utwory jak i część znanych już z koncertów zespołu w 2003 roku. Nie obyło się również bez kilku bonusów dla naszych fanów - np. znany z pierwszej płyty utwór Kolumbowie zagrany akustycznie podczas pobytu zespołu we Francji. Jak się ta płyta spodoba? To już tylko czas pokaże… miejmy nadzieje, że znajdzie swoje miejsce w Waszych sercach…

 

Chcemy tylko grać  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

=============================================================================================================================== 

 

Po kolejnej dwuletniej przerwie zespół nagrał trzeci w swojej karierze album „W cieniu purpurowego drzewa”. Album ten przygotowany został tak jak poprzedni „własnoręcznie” przez zespół poza profesjonalnym studiem nagrań. 

Na płycie znalazły się przede wszystkim nowe utwory jak i kilka wybranych coverów zespołów, które miały istotny wpływ na twórczość grupy HASH.

 

 

                                                               W cieniu purpurowego drzewa