HISTORIA

 

 

 

 

 

 

W tym okresie MAGNUM dokonało pierwszych nagrań, które realizował długoletni przyjaciel zespołu Sławek Wierzbiński. Wśród nagranych utworów znalazły się m.in.: "Kolumbowie ", "Długi Stary Joe" - pierwsze autorskie utwory "spółki" I.Pecolt - S.Otulakowski. Krótko po tym wydarzeniu nastąpiła kolejna zmiana perkusisty - I.Kaczmarka zastąpił Remigiusz Mikołajczyk.
Od tego momentu grupa rozpoczęła karierę typowo klubową, grając wszędzie tam, gdzie było zapotrzebowanie na ten rodzaj muzyki.
Kolejna rotacja składu - Darek Skiba ustępuje miejsca Sławkowi Plucie, uznanemu basiście w leszczyńskim środowisku. Mimo tylu zmian składu zespołu i-jakby nie było kilkuletniej działalności "MAGNUM" konsekwentnie pozostaje wierny hard rockowemu stylowi, nie pozostaje jednak wierny nazwie, która zmienia się na "HASH".

Nieunikniona stała się następna zmiana w składzie zespołu - nowym basistą został Karol Siejak, który wniósł dużo świeżości, głównie z uwagi na swój młody wiek i trochę odbiegające od reszty zespołu zainteresowania muzyczne. Na tym etapie działalności "HASH" miał na swoim koncie niezliczoną ilość imprez typu "jam sassion", kilka dużych koncertów - w tym wszystkie edycje W.O.Ś.P. oraz wywiady w radiu i lokalnej prasie.

Po kolejnych perturbacjach personalnych - po kilku latach - do zespołu wrócił Darek Skiba, doskonale czujący się w HASH-owym repertuarze i świetnie rozumiejący się z pozostałymi członkami zespołu.

 

Trzeba również dodać, że "HASH" doskonale czuje się tak w reprtuarze hard rockowym jak i w akustycznym, który jednak wymaga specjalnego przygotowania oraz często poszerzenia składu o muzyków posługujących się innymi niż gitary instrumentami. Jak dotąd doskonale udaje się współpraca z harmonijkarzem - Bartkiem "Mrówą" Wawrzyniakiem oraz skrzypkiemMarcinem Hermanem. Taka kompilacja nie tylko wzbogaca sferę brzmieniową, ale również powoduje wytworzenie specyficznego - tak ważnego w tej formie artystycznej wypowiedzi - klimatu.

Zainteresowania muzyczne członków zaspołu HASH zbiegają się często w jednym punkcie, dzięki czemu obywa się bez niepotrzebnych konfliktów dotyczących tworzonego i uzupełnianego repertuaru. Nie oznacza to jednak pełnego konsensusu. Każdy "obywatel" HASH-u na codzień słucha różnej muzyki, która wcale nie musi odzwierciedlać reprezentowanego przez zespół stylu. Dlatego właśnie muzyka zespołu HASH jest różnorodna, często obfitująca w zaskakujące rozwiązania techniczne, brzmieniowe i aranżacyjne.

 

Po nieudanych próbach dokonania nagrań studyjnych utworów, które miałyby się znaleźć na pierwszej płycie zespołu, HASH postanowił wziąć sprawy we własne ręce. Praca nad płytą rozpoczęła się w październiku 2000 w S. O. K. w Święciechowie, który kierowany jest przez Marka Tulewicza, natomiast reszta dopełniona została "z tyłu sklepu" I. Pecolta. Płyta pt. "Uderzenie" ukazała się w lipcu 2001.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w karierze grupy był wyjazd do Francji (sierpień 2001) na dwa koncerty, które udowodniły, że HASH znakomicie czuje się wtedy, kiedy trzeba zagrać live bez względu na to gdzie i dla kogo się gra. Okazuje się, że rock&roll jest uniwersalnym językiem, który łączy nie tylko pokolenia, ale łamie wszelkie istniejące bariery między narodami tego świata. Sponsorem wyjazdu był wieloletni przyjaciel zespołu Jacques Delannoy, który tchnął w HASH nadzieję na prawdziwy sukces.

 


Zespół supportował między innymi takie zespoły jak: Various Manx, Republika, Athmosphere, Perfect, Turbo. Należy również dodać, iż w okresie od listopada 2000 do lipca 2001 I. Pecolt i S. Otulakowski prowadzili w lokalnym leszczyńskim radiu cykliczne audycje, gdzie królował rock&roll w każdej postaci, od Beatles'ów po HIM.

 

Najważniejsze jednak dla samego zespołu jest to, w jaki sposób odbierają go fani, których jest coraz więcej, a reprezentują oni dużą rozpiętość wiekową - mniej więcej od 15 do 50 lat.